1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Як навчитись зберігати спокій!

  1. Зупиніться і подумайте. Найчастіше людина починає нервувати через те, що складні ситуації навалюються одна за одною, а вирішувати їх потрібно в найкоротші терміни. Але якщо виділити трохи часу на перепочинок, то зможете проаналізувати, за вирішення якої проблеми треба взятися спочатку. Можливо, на неї і зовсім не варто витрачати нерви.    
  2. Не поспішайте розповідати іншим. Говорити про те, що вас турбує, має сенс лише тим людям, які зможуть вас зрозуміти і дати ділову пораду. В інших ситуаціях, ділячись переживаннями, ви не зможете бути спокійним, бо будете ятрити душу кожен раз, коли говорите про проблему.
  3. Попередьте занепокоєння. Дуже часто негативним емоціям передують певні фактори. Якщо ви зможете їх виявити, то тоді будете щонайменше розуміти свій стан, а в кращому випадку зможете запобігати хвилювання і занепокоєння.
  4. Навчіться розслаблятися. Спокою сприяє заняття улюбленою справою, відпочинок з друзями, масаж, ванна з аромамаслами та багато іншого. Знайдіть те, що допомагає відволіктися від негативних думок вам, і користуйтеся цим способом всякий раз, коли відчуваєте, що спокій на результаті.
  5. Досить відпочивайте. Дуже часто людина «втрачає» світ в душі через те, що бере на себе багато обов’язків і намагається всі їх виконати. Якийсь проміжок часу ви можете протриматися, але потім напруга зсередини буде обертатися зовнішнім роздратуванням. Тому вам потрібно протягом робочого дня приділяти час для обіду і коротких перерв, а також дбати про щоденне повноцінному сні.    
  6. Займайтеся спортом. Помірні фізичні навантаження сприяють виробленню ендорфінів, що поліпшують настрій і самопочуття. Отримуючи їх регулярно, ви зможете правильно і спокійно реагувати на життєві труднощі.    
  7. Відпрацюйте дихання. Під час стресу воно збивається, що негативно відбивається на самопочутті. Постарайтеся дихати спокійно і глибоко. Повільно видихаючи повітря і затримуючи дихання, ви зніміть роздратування. Через кілька хвилин ви відчуєте полегшення, зможете спокійно дати оцінку що відбувається навколо і вирішити необхідні питання.
  8. Зізнайтесь собі, що вам дійсно страшно. І це нормально.
    Деякі люди ховають свій страх за гумором або сарказмом. Але страх, при цьому не зникає, він просто маскуюється. І в майбутньому може проявития різними тілесними симптомами.
  9. Страх — це природне почуття, і немає потреби повністю викреслювати його з нашого життя. Якщо це справжній страх, що виник, наприклад, під час нещасного випадку або при зустрічі з небезпечним тваринам, він допомагає нам, посилюючи фізичний захист, приводячи до відповідного стану емоційну і ментальну сферу, що дозволяє протистояти небезпеці. Незалежно від того, вирішите ви втекти або зустрітися віч-на-віч з причиною вашого страху, вам необхідна ця додаткова енергія, яка виробляється фізичним тілом завдяки надлишковій адреналіну.
  10. Прислухайтеся до свого тіла. Якщо ви відчуваєте якісь тривожні симптоми, пам’ятайте, що це зовсім не обов’язково коронавірус. Можливо, м’язова напруга або утруднене дихання викликані стресовим станом, в якому ви перебуваєте. Існують і інші причини для виникнення цих симптомів — наприклад, алергія. Спробуйте згадати, що допомагає вам позбавитися від фізичної напруги — можливо, повільне і глибоке дихання? Некваплива прогулянка? Пробіжка? Все, що може допомогти вам скинути напругу, буде доречно.
  11. Зверніть увагу на те, де ви черпаєте інформацію. Важливо бути в курсі подій, але в якийсь момент надмірне споживання інформації стає проблемою. Воно не стільки допомагає вам отримати об’єктивне уявлення про те, що відбувається, скільки ввергає в додатковий стрес. Об’єктивний розгляд ситуації в цілому може допомогти вам заспокоїтися. Змінити фокус з кількості захворювань на збільшення видужуючих в світі також допоможе.
  12. Запам’ятайте, що не існує зв’язку між рівнем вашого хвилювання і рівнем небезпеки. Паніка ніяк не впливає на реальний рівень загрози. На ситуацію впливають тільки дії, що вами вживаються.
  13. Дотримуйтесь особистої гігієни, дихайте свіжим повітрям, слідкуйте за своїм харчуванням, їжте більше зелені, фруктів, пийте достатньо чистої води, займайтеся фізичними вправами, частіше провітрюйте приміщення, в якому живите або працюєте.
  14. Частіше зупиняйтеся і запитуйте себе, чі дійсно мені зараз, в цю хвилину, щось загрожує? І ви зрозумієте, що частіше за все, ні (хіба що за вами женеться тигр:) бо наші страхи живуть в майбутньому.